www.vstab.cz

Další etapa rekonstrukce kanalizace v ul. kpt. Jaroše

30.01.2018

Sice máme kalendářně zimu, ale ta svým průběhem umožňuje pokračovat v práci na rekonstrukci. Část kanalizace, umístněné ve volném terénu se pomalu dokončuje. Šachty Š2, Š3 a Š4 byly postupně obloženy čedičovým obkladem, který odolává mechanickému opotřebení vlivem velkého proudění splaškové vody a tím se zvyšuje životnost šachet.

V druhé části rekonstruované kanalizace byla provedena železobetonová monolitická šachta Š9. I zde se obkládalo čedičem. Tato šachta je umístněná na hranici ulic Kpt. Jaroše a Ve Struhách. Po jejím dokončení a zároveň dokončení všech prací na úseku od ulice Ve Struhách se provedlo položení první asfaltové vrstvy.

Nyní se pokračuje výkopem, odstraněním starého potrubí a pokládkou nového kameninového potrubí podél silnice v ulici Kpt. Jaroše směrem k ulici Straroklokotské. Momentálně je prováděno napojení kanalizačních přípojek restaurace a řadových domů.  

Stavbu provází jak dopravní omezení, tak omezení pohybu chodců, za které se veřejnosti omlouváme a děkujeme za pochopení.

Zdeněk Zeman